Rozdělení matrací dle jádra

Tašková pružina
Taštičkové matrace eliminují nevýhody pružinových matrací. Každá z pružin je zvlášť zašita a není nijak kotvena k sousedním pružinám. Taštičky jsou kotveny shora a zespod filcem nebo netkanou textílií. Bodový tlak vyvinutý na 1 taštičku se neroznaší mezi více pružin, jak tomu bylo u pružinových matrací, kde k sobě byly pevně spojeny drátem. Jsou ideální do vlhkého prostředí, protože drží minimum vlhkosti a snadno vysychají, jsou vzdušné. Vhodné uložení na pevnou nebo odvrtanou desku nebo pevný rošt (mezery mezi latěmi by neměly přesáhnout 2 cm). Nevhodné pro děti - rády použijí jako trampolínu s následkem poškození matrace.

Flexifoam
Matrace z Flexifoam pěny představují vysoký komfort, při ležení udržují páteř ve správné anatomické poloze. Díky výrobní technologii odlehčování vodní expanzí je dosaženo optimální tuhosti a nízké hmotnosti matrace. Vhodné uložení na lamelový rošt. Pro zatížení nad 60 kg nesmí být objemová hustota pěny nižší jak 28kg/m3

Studená pěna
(HR pěna)
Studená pěna bývá většinou nosnou vrstvou pěny v kvalitních sendvičových matracích (v kombinaci s polehovou vrstvou visco pěny). Otevřená buněčná struktura srovnatelná s přírodní houbou je základem pro jádro s dlouhou životností, vysokou elasticitou a stejně tak vynikající cirkulací vzduchu, čímž zajišťuje příjemné klima pro spánek. Materiál je poměrně lehký, takže i slabší lidé mohou matraci bez problémů obracet a otáčet. Vhodné uložení matrace ze studené pěny je na pevný nebo lamelový rošt.

Latex
Přizpůsobitelnost a pružnost jádra poskytuje uživateli vlastnosti typické výhradně pro latexové matrace. Díky vhodné kombinaci přírodního a syntetického latexu mají latexové matrace dlouhou životnost. Vhodné uložení na pevný nebo lamelový rošt, vynikající kopírovatelnost jádra umožňuje použití v kombinaci s polohovatelnými lamelovými rošty.

Viscoelastická pěna
(líná,paměťová,thermo pěna)
Komfort nejvyšší třídy, Klima-Tex technologie a tvarová paměť pěny umožňují citlivě reagovat na tlak a tělesné teplo, díky tomu dokáže tento jedinečný materiál plně reflektovat křivky těla. Matrace s viskoelastickou pěnou poskytují ideální rozložení váhy a minimalizují koncentraci tlaku na boky a ramena, čímž minimalizuje počet otočení za noc. (ideální je do 60x/noc). Nejpopulárnější materiál současnosti.

BIO pěna
Záleží-li vám nejenom na svých zádech, ale také na přírodě a čistém životním prostředí, zvolte pro své spaní Bio matraci nebo-li matraci z BIO pěny. Má podobné vlastnosti jako matrace vyrobená ze studené nebo líné pěny, jen s jedním zásadním rozdílem: na jejich výrobu bylo použito dílem přírodních materiálů - olej ze skočce obecného (Verendy), rostliny známé již ze starého Egypta, nebo sojového oleje. To má velmi pozitivní vliv na náš ekosystém. Celosvětově se šetří cenné zásoby ropy, jejíž těžba negativně ovlivňuje životní prostředí. Bio pěna má navíc unikátní vliv na výsledné vlastnosti matrace - násobí se tažnost (elasticita), snižuje se tlaková deformace a zvyšuje se odrazová pružnost. Chcete-li mít dobrý pocit ze zdravého spaní, zvolte matrace z BIO pěny.

RE pěna
Tato pěna je tvořena směsí pojených Flexifoam nebo HR pěn. Matraci dodává tužší charakter a výrazně zvyšuje její nosnost.

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.