Jak na partnerské usínání aneb Vyspěte se dobře oba

Usínání v náruči milované osoby je krásné. I ono ale může být zdrojem stresu a mileneckých šarvátek. A to v případě, že mají partneři na spánek rozdílný úhel pohledu. Co s tím? Poradíme vám.

Dobrá matrace, základ vztahu

Barva stěn, design povlečení nebo tvar dekoračních polštářků. O takové detaily se častěji starají spíše ženy. I v případě, že byste vše chtěli rozhodovat společně, najít to pravé pro oba je poměrně jednoduché. Kamenem úrazu bývá až volba matrace. Jak vysokou? Z jakého materiálu? Ona chce měkkou, on neusne jinde než na tvrdém. Na výběru matrace přitom závisí vaše zdraví. Kvalitní spánek je dobrou matrací zkrátka podmíněn.

 

Kompromis se nevyplácí

Důsledky špatného spaní pociťujeme velmi rychle. Na první pohled viditelné kruhy pod očima a mdlá pleť ale nepatří mezi ty nejzávažnější. Lidé trpící nedostatkem zdravého spánku se špatně soustředí, jsou méně kreativní, častěji nemocní a mohou snadněji propadat depresím. Ustoupit partnerovi při výběru matrace za takové problémy nestojí. Když jde o spánek, jde o zdraví. A tak se nebojte trochy té sobeckosti. Pořádně vyspat se musíte oba.

 

Mírová cesta

Skvělým řešením rozdílných spánkových preferencí jsou partnerské matrace. Mají stejnou výšku, ale z každé strany rozdílnou tuhost. Díky tomu si oba můžete vybrat, co vám vyhovuje. Když je spojíte prostěradlem, můžete se pohodlně přitulit beze strachu z mezery uprostřed. Na rozdíl od jedné velké matrace ale neucítíte pohyb druhé osoby, pokud bude například ráno vstávat dříve než vy. Při stěhování i běžném úklidu navíc oceníte, že s partnerskými matracemi se manipuluje mnohem snadněji.

 

 Jaké matrace preferujete vy? A jaké váš partner? Shodnete se? 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.