Dvoustranné a jednostranné zdravotní matrace

Dvoustranné a jednostranné zdravotní matrace

Většina matrací prezentovaných v obchodech je jednostranná, ale některé společnosti specializující se na výrobu ortopedických matrací nabízejí oboustranné modely. U oboustranných matracích mohou mít strany různou tuhost a různé typy povlaků. Jedná strana je určená pro zimní období má měkkou, vlněnou vrstvu. Druhá strana zdravotní matrace je pokryta absorpční tkání a poskytuje dobré větrání během horkých měsíců. Přírodní materiály jsou šetrné k životnímu prostředí a trvanlivé, ale mnoho z nich jsou kontra-indikovány u lidí trpících alergiemi. Takže pokud máte sklony k alergiím, dejte přednost syntetickým materiálům.

Ortopedické zdravotní matrace

Matrace jsou navržené tak, aby poskytovaly optimální podporu páteře, odpovídaly anatomickým obrysům těla, které zabraňují znecitlivění končetin a jinému nepohodlí. Pro lidi trpícími bolestí v páteři nebo onemocněními vazů a kloubů jsou ortopedické matrace nezbytné. Matrace střední tvrdosti jsou ideální pro osoby s problémy hrudní páteří. A pro zdravé - kvalitní ortopedické matrace bude účinnou prevencí před podobnými potížemi.

 

matrace-siesta-HA-CLA-2

Při výběru matrace zvažte výšku, váhu a věk

Hlavním kritériem pro výběr matrace nesmí být cena, ale je třeba vzít v úvahu i další faktory - jako je vaše váha, věk a vaše zdraví. Je lepší, aby lidé upřednostňovali tvrdé matrace nebo měkké s nezávislými pružinami či s latexovou výplní. Lidé ve středním věku mohou pohodlně spát na jakémkoli matraci.

Starším lidem se nedoporučuje spát na vysoce tuhých matracích, protože jim to může způsobit problémy s páteří a krevním oběhem. Dětská matrace by měla být silná - děti budou skákat a hrát si na ní. Matrace nesmí být příliš krátká, musí odpovídat velikosti základny lůžka. Velikost matrace by měla být alespoň o 20 cm větší než vaše výška. Šířka jedné matrace - od 80 cm, dvojitá - od 160 cm.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.