Zdravotní matrace pro zdravý spánek

Zdravotní matrace – zdravý spánek


Kvalitní matrace zajistí nejen pohodlí během odpočinku, ale přidají i na zdraví. Správná volba zdravotní matrace - spolehlivá pomoc při léčbě nespavosti, bolesti svalů a páteře, alergických onemocnění. V každém obchodě s nábytkem vám budou nabídnuty desítky matrací. Jak si ovšem vybrat tu správnou matraci?

Zdravotní matrace podle typu


Pružné matrace se nabízejí ve dvou druzích. V prvním případě mají určitým způsobem pružiny vzájemně propojeny a ve druhém případě každá pružina je v oddělené tkanině. Matrace s nezávislými pružinovými bloky jsou pohodlnější, protože se lépe přizpůsobují tvaru těla. 256 pružin na metr čtvereční je standardem pro většinu matrací tohoto typu.

Matrace bez pružin se vyrábějí z umělého nebo přírodního latexu, kokosového vlákna, stejně jako z řady syntetických vysoce kvalitních materiálů. Trh nabízí taktéž nafukovací a vodní matrace.

matrace-siesta-HA_

Matrace podle vnitřní náplně


Latex - přírodní materiál, který se vyznačuje elasticitou, hypoalergenitou a anatomií. Kromě toho je latex hygienický a poskytuje dobrou podporu páteře.

Kokosové vlákno - elastický, trvanlivý a hypoalergenní materiál, používá se jako plnivo pro tvrdé matrace, má vysoké baktericidní vlastnosti.

Polyuretanová pěna – vysoká elasticita, vzdušná, hypoalergenní.

Paměťová/líná pěna – hypoalergenní, odolná, spolehlivá. Jedná se o viskoelastickou pěnu.

Memorilatex – odolný, prodyšný materiál s voštinovou strukturou, který není náchylný ke změnám teploty.

Viskoelastická pěna - tento inovativní hypoalergenní materiál má "paměťový efekt" a zajišťuje nejpřirozenější polohu páteře během odpočinku.

Sisal - přírodní vlákno s vysokými antistatickými vlastnostmi, prodyšné, dokáže snadno odpařovat vlhkost uvolněnou během spánku. Velmi silný materiál, určený pro intenzivní zátěž.

Pro výrobu matrací je také používána plsť, žíně, přírodní vlna, latex s různými přísadami, vláknité vlákno a další materiály, přírodní i syntetické.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.